loading...

سئو سایت به صورت حرفه ای

همانطور که تیم های فروش خبره می دانند تماس تلفنی در راه است. در حقیقت ، 90٪ از تصمیم گیرندگان می گویند که آنها هرگز به تماس های سرد پاسخ نمی دهند در حالی که 76٪ می گویند برای گفتگو در رسانه های اجتماعی باز هستند.

فروش اجتماعی در واقع تکرار بعدی تماس سرد است. به جز در شبکه های اجتماعی ، دروازه بان های کمتری برای دستیابی به آن وجود دارند و فراوانی داده های موجود در طول فرآیند ، شناسایی چشم اندازهای ارزشمند و بهبود نرخ تبدیل را آسان تر می کند.

همانطور که تیم های فروش خبره می دانند تماس تلفنی در راه است. در حقیقت ، 90٪ از تصمیم گیرندگان می گویند که آنها هرگز به تماس های سرد پاسخ نمی دهند در حالی که 76٪ می گویند برای گفتگو در رسانه های اجتماعی باز هستند.

فروش اجتماعی در واقع تکرار بعدی تماس سرد است. به جز در شبکه های اجتماعی ، دروازه بان های کمتری برای دستیابی به آن وجود دارند و فراوانی داده های موجود در طول فرآیند ، شناسایی چشم اندازهای ارزشمند و بهبود نرخ تبدیل را آسان تر می کند.

با استفاده از رسانه های اجتماعی برای ارتباط مستقیم با چشم اندازها ، فروش اجتماعی اثبات شده است که منجر به ایجاد جدید ، تقویت روابط و بهبود بهره وری در کل می شود.

در این مقاله ، ما 8 تکنیک فروش اجتماعی را مورد بررسی قرار داده ایم که رهبران فروش می توانند در تیم خود از آن استفاده کنند تا بتوانند موفقیت فروش را به دست آورند.

1. روی مارک شخصی تمرکز کنید

یک مارک شخصی تکنیکی است برای ساختن احساسی که فروشندگان می خواهند در مورد تجارت شما به دیگران بدهند. این راهی برای ایستادگی از سایر رقبا در سطح عمودی شماست.

در کتاب "Be Your Own Brand" نوشت by دیوید مک نالی و کارل اسپاک ، این دو بازاریاب یک نام تجاری شخصی را "یک درک یا احساسی که توسط شخص دیگری غیر از شما نگهداری می شود" تعریف می کنند ، که بیانگر کل تجربه رابطه با شما است. "

به عنوان مثال ، مغول املاک و مستغلات و رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، دونالد ترامپ نام خانوادگی خود را در ساختمان های خود و محصولات مختلف به عنوان روشی برای نام تجاری شخصی (به عنوان مثال Trump Tower ، Trump Steaks ، هتل های Trump) به کار می برد.

در یک زمان ، این مارک ها مترادف با تجملات بودند ، همان برند شخصی که ترامپ در پی آن بود.

در مثال دیگر ، مرکز تماس Nice In Contact اخیراً با برندهای شخصی آزمایش کرده است. این سازمان فروشندگان منتخب را برای استفاده از LinkedIn برای تکنیک های فروش اجتماعی مانند به اشتراک گذاری محتوا و تعامل با مشتریان بالقوه تحت یک برند شخصی آموزش داده است.

این شرکت سپس موفقیت فشار فروش اجتماعی خود را در برابر سایر گروه های فروش که در رسانه های اجتماعی فعال نبودند ، مقایسه کرد.

پس از 6 ماه آزمایش ، این برند دریافت که فروشندگان افرادی که از LinkedIn برای پرورش یک برند استفاده می کردند ، درآمد هر فروش را 122٪ افزایش می دهد.

2. گوش دادن به اجتماعی

فعالانه در اجتماعی گوش فرا دهید

در حال حاضر ، بیشتر شرکت ها میزان دسترسی به رسانه های اجتماعی و اهمیت حضور آنلاین را درک می کنند. هنگامی که به خوبی انجام شد ، می توان از رسانه های اجتماعی برای تولید سرب و ایجاد تعامل جدید استفاده کرد. در واقع ، 54٪ از بازاریابان B2B می گویند که منجر به ایجاد رسانه های اجتماعی شده اند.

حضور فقط بخشی از معادله است. گوش دادن به آنچه مشتریان شما می گویند - با گوش های دقیق - بخش دیگری است. اما ، تنها 24٪ از مارک ها می گویند که در واقع "گوش شنوایی اجتماعی" را تمرین می کنند.

گوش دادن به اجتماعی بیشتر از پاسخ دادن به نظرات یا سؤالات مربوط به برند یا محصول شماست ، این فرایند گرفتن زمان برای کشف آنچه مشتریان در مورد آن صحبت می کنند در بسترهای رسانه های اجتماعی است تا بتوانید پیام رسانی را به نقاط درد خود بکشید و راهکارهایی ارائه دهید.

به طور خاص ، گوش دادن به اجتماعی این امکان را به برندها می دهد:

 • یک تجربه مشتری منحصر به فرد و سفارشی ایجاد کنید
 • شهرت برند را با پرداختن به نظرات منفی و مثبت کنترل کنید
 • ببینید چه کالاهایی با مشتری طنین انداز است
 • نظرات تأثیرگذار در فضای محصول را بشنوید

گوش دادن به اجتماعی بسیار مهم است ، مارک هایی مانند Adobe کل تیم ها را به این روند اختصاص داده اند. مرکز فرماندهی رسانه های اجتماعی ادوبی که لقب مشتری گوش دادن به مشتری را دارد ، به این سازمان امکان می دهد صدای مشتریان خود را بشنود. از آنجا ، آنها از اطلاعات برای توسعه اقدامات جدیدی استفاده می کنند که در طول چرخه زندگی ، مشتریانشان را در سنگ های لمسی تحت تأثیر قرار دهد.

برای شرکت هایی که منابع کمتری دارند ، ابزاری مانند شنونده رسانه های اجتماعی از SEMRush باعث می شود تا فروشندگان بتوانند موارد ذکر شده در رسانه های اجتماعی را ردیابی کنند و بر این اساس اقدام کنند.

3. چشم اندازها را زیر نظر بگیرید

اکنون ابزارهای زیادی از جمله LinkedIn Sales Navigator وجود دارد که به افراد کمک می کند چشم انداز فروش را رصد کنند.

Navidator Sales LinkedIn به فروشندگان اجازه می دهد تا مخاطبین یا اطلاعات تجاری را از حساب Salesforce شما به ابزار وارد کنند. سپس ، می توانید گزارشی را با جزئیات مربوط به فعالیت LinkedIn برای افراد در حساب Salesforce خود تولید کنید. پس از تجزیه و تحلیل حساب ها ، سرزمین ها ، صنایع و محصولات تعریف شده ، ابزار Sales Navigator توصیه هایی را برای نتایج بالقوه و عملی انجام می دهد.

اخطارهای مربوط به تغییرات مربوط به شرکت ، مانند چشم اندازهای جدید ، تغییرات شغلی و هشدارهای خبری شرکت نیز ممکن است.

در یک مثال ، SAP کشف کرد که با استفاده از مهارت های فروش اجتماعی ، و LinkedIn Sales Navigator به طور خاص ، به 32٪ درآمد بیشتر ترجمه شده است و 10٪ احتمال بیشتری برای دستیابی به سهمیه را دارند.

4- در گروه ها فعال شوید

در گروه ها فعال شوید

بهترین راه برای فروش متخصصان فروش ، حضور در مکانهایی است که آنها تحقیق در مورد محصول را انجام می دهند. گروه های رسانه های اجتماعی فقط مکانی برای آن هستند و گروه ها مکانی برای پرس و جو ، پرس و جو ، جمع آوری اطلاعات و اقدامات بعدی هستند.

این همچنین بدان معنی است که آنها منبع خوبی برای پیشرو و چشم انداز هستند.

در مرحله اول ، تیم شما باید گروه هایی را انتخاب کند که مخاطبان هدف شما در آن فعال هستند. مکان های محبوب برای شروع شامل موارد زیر است:

 • سودهای موجود در صنعت شما
 • كورا
 • گروه های فیس بوک
 • گروههای مرتبط

قرار گرفتن در گروهی که مربوط به personas خریدار شرکت شما باشد ، به افزایش اعتبار برند و تیم فروش شما کمک می کند.

از طریق گروه های رسانه های اجتماعی ، تیم شما می تواند بفهمد مشتریان از چه سؤالاتی استفاده می کنند ، مطالب را برای کمک به آنها در حل مشکلات خود و انتقال اطلاعات و منابع فعال محصولات و خدماتی که به طور خاص از آنها درخواست می کنند ، ردیابی می کنند.

به یاد داشته باشید ، مشتریان قبل از خرید تحقیقات خود را انجام می دهند ، بنابراین با پیوستن به گروه های رسانه های اجتماعی ، شما به عنوان یک اندیشمند در مقابل یک فروشنده ، بخشی از مرحله تحقیقاتی آنها می شوید. درس اینجاست که ترویج محتوای شرکت مهم است ، اما محتوای شخص ثالث (غیرفروشی) می تواند نشان دهد که فروشندگان شما فقط به خود تبلیغی علاقه ندارند بلکه برای ارائه ارزش نیز در آنجا حضور دارند.

اگر تیم شما نتواند گروهی را پیدا کند که نیازهای شما را برآورده کند ، لزوما چیز بدی نیست بلکه یک فرصت است. تیم خود را برای شروع گروهی تشکیل دهید که درمورد موضوعات دقیق با مشتریان صحبت کند. پس از آن بخش ها می توانند با یکدیگر به هم بپیوندند تا محتوای معناداری را برای چشم اندازها و پیشبردهای شما ایجاد کنند.

تیم فروش شما نه تنها یک فکر در فضای خواهد بود بلکه آنها رهبر فکر خواهند بود.

5- با بازاریابی همسویی کنید

هنگام تولید محتوای مرتبط با صنعت ، وزن نباید کاملاً روی شانه های تیم فروش باشد.

دپارتمان های بازاریابی برای ایجاد وثیقه بازاریابی با ارزش بالا تلاش می کنند که به این معنی است که فروشندگان بتوانند کار خود را راحت تر انجام دهند. مشکل این است که بسیاری از سازمان ها بین بازاریابی و فروش بین سوء استفاده قرار می گیرند. یعنی ممکن است فروشندگان شما از زرادخانه مطالبی که تیم بازاریابی در اختیار دارد آگاه نباشند.

از طریق تراز ، فروشندگان شما می توانند وثیقه ای را که از نقاط درد مشتریان شما از نسل سرب گرفته تا نگهداری حساب صحبت می کند ، شناسایی کنند. دارایی هایی مانند:

 • وبلاگها
 • کتابهای الکترونیکی
 • اینفوگرافیک
 • تصاویر سفارشی
 • پست های اجتماعی

یکی از راه های ساده سازی این فرآیند از طریق فناوری مانند ابزارهای فروش امکان پذیر است . این ابزارها جستجوی محتوا را بر اساس موضوعات ، دسته ها ، برچسب ها یا نقاط عطف سفر مشتری آسان می کنند.

تراز کردن فروش و بازاریابی چیزی بیش از یک تغییر سازمانی نیست. این تأثیر مستقیم بر رشد خط بالا دارد.

سوء استفاده از فروش و بازاریابی گران است - به میزان حدود 10٪ درآمد در سال برای شرکت های B2B - HubSpot

6. رسانه های اجتماعی برای تولید سرب

از رسانه های اجتماعی می توان برای جذب موارد جدید ، کمک به بستن معاملات بیشتر و ایجاد درآمد اضافی برای یک شرکت استفاده کرد. طبق SproutSocial ، هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی برای تولید سرب ، درآمد برای 24٪ مشاغل افزایش یافته است.

نمونه هایی از فعالیت های تولید سرب عبارتند از:

 • تبلیغات فیس بوک
 • Google Ads
 • مسابقات رسانه های اجتماعی

علاوه بر این ، اضافه کردن گزینه های تماس با اقدام در صفحه رسانه های اجتماعی خود راهی عالی برای جذب موارد جدید است. برای مثال Gold's Gym ، زبانه های خاصی دارد که مخصوصاً برای تولید سرب به صفحه Facebook آنها اضافه شده است.

صفحه فیس بوک Gym Gold

هر مشتری جدید که روی "ثبت نام" کلیک می کند ، می تواند به عنوان یک رهبر جدید حساب شود.

این تاکتیک می تواند بسیار موفق باشد و برای بازاریابان B2B پردرآمدترین کانالها برای تولید رسانه های منتخب رسانه های اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • 44٪ پیوندها را از طریق لینکدین ایجاد کرده اند
 • 39٪ این کار را از طریق فیس بوک انجام داده اند
 • 30٪ از طریق توییتر منجر شده است

7. پیگیری تجزیه و تحلیل

بازاریابان همچنین می توانند با استفاده از سایت های تحلیلی مانند Google Analytics (GA) ، موفقیت محتوای رسانه های اجتماعی را پیگیری کنند. به عنوان مثال ، قیفهای تبدیل می توانند تنظیم شوند تا به سنجش نحوه حرکت کاربران از طریق سایت شما کمک کند. می توانید ببینید که چگونه یک مشتری وارد سایت شما شد و اقدامات بعدی آنها چه بود. برای مثال:

 • مقصد: کاربر از صفحه خاصی بازدید می کند
 • مدت زمان URL: یک کاربر زمان مشخصی را در سایت شما می گذراند
 • صفحات / صفحه در هر جلسه: یک کاربر از تعدادی از پیش تعیین شده صفحات بازدید می کند
 • رویداد: کاربر در مورد عنصری که با JavaScript ردیابی می شود ، اقدام می کند

رویدادهای مهم شامل موارد زیر است:

 • خریدها
 • فرم های ارسالی
 • ثبت نام در لیست ایمیل
 • بارگیری منابع

این نقاط عطف می تواند به تیم شما کمک کند تا دریابد که از کجا می آید و درآمد حاصل می شود. علاوه بر این ، این امکان را می دهد که بخش هایی از مطالب یا پست های اجتماعی بیشتر از همه با مخاطبان شما طنین انداز شود و در نهایت منجر به کسب و کار با بالاترین نرخ شود.

با استفاده از پیوندهای منحصر به فرد ، GA خاص ، در هر پست در صفحات رسانه های اجتماعی خود پیگیری کنید تا ردیابی ، مرتب سازی و تجزیه و تحلیل محتوا آسانتر شود هنگامی که این پیوندها با ردیابی و اهداف UTM ترکیب می شوند ، می توانند بینشی از چگونگی تأثیرگذاری رسانه های اجتماعی در درآمد تأمین کنند.

8- به شکایات مشتری پاسخ فعال دهید

 به شکایات مشتری پاسخ فعال دهید

پاسخ دادن به بررسی ها ، چه منفی و چه مثبت ، روشی اثبات شده برای بهبود فروش و درآمد است. آن را مدیریت برند در نظر بگیرید.

جایی که کلمه از دهان به شکل سنتی خود ممکن است به 8-10 نفر برسد ، دهان به دهان در عصر دیجیتال می تواند به هزاران نفر برسد. و ، بررسی ها بخش مهمی از سفر خریدار است. بنابراین ، بسیار مهم است که تیم و تجارت شما به آنها توجه کنند.

فروشندگان را تشویق کنید که برای کنترل پیام و تبدیل یک پاسخ منفی به یک تجربه مثبت مشتری ، به صورت آنلاین طرفدار و آگاه از شهرت شرکت شما باشند.

مطابق یک بررسی درباره TripAdvisor ، هتل ها و تختخواب ها و صبحانه ها دریافتند که با پاسخ دادن به بررسی های منفی بصورت آنلاین ، 17٪ سطح بالایی از تعامل را دریافت کرده اند و 21٪ بیشتر در نتیجه احتمال سوالات رزرو را دریافت کرده اند.

اگرچه حضور در امور اجتماعی ممکن است یک تعهد برای بخش بازاریابی به نظر برسد ، و در حالی که تکنیک های بازاریابی در آن دخیل هستند ، برای نمایندگان و تیم های فروش مهم است که در این روند مسلط و فعال باشند.

فراهم آوردن درک دقیق از آنچه برای فروش اجتماعی لازم است ، به تیم شما کمک می کند تا فرزندان خود را در افزایش نتایج ، چشم اندازها و بستن معاملات بیشتر یاری دهند. مهمتر از همه ، این امر باعث می شود تا فروشندگان شما بتوانند طرفدار و متمرکز بر راه حل باشند.

سوفیا مژگانی بازدید : 123 دوشنبه 10 شهريور 1399 زمان : 13:57
ارسال نظر برای این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 17
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 81
 • بازدید سال : 564
 • بازدید کلی : 2662
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی